Mexico na motorce


13. 5. 2022

Poznej mexický Yucatán ze sedla motocyklu

Spolu s cestovní kanceláří IITours plánujeme podzimní cestu po mexickém poloostrově Yucatán. Poznej s námi nádhernou přírodu, zvířata, úchvatné moře, neuvěřitelné památky, pyramidy, fantastickou kychyni a přátelské obyvatele ze sedla motocyklu. Okruh Yucatánem má přibližně 1500km a začíná i končí v Cancúnu, kde je i mezinárodní letiště. 

Mexiko je zemí velmi výrazných kontrastů - od bohatých oblastí severního výběžku poloostrova Yucatan, kde tráví svou dovolenou lidé z celého světa, až po velmi chudé oblasti mexického vnitrozemí při hranicích s Guatemalou a Belize. Mexiko svým návštěvníkům nabízí nepřeberné množství aktivit, od příjemné relaxace na plážích světově proslulých středisek přes bohaté poznávání jedné z nejvýznamnější amerických kultur až po adrenalinové aktivity nebo přechody tropického pralesa v jižní části země. Mexiko uchvátí také svými přírodními krásami. Může se pochlubit jedněmi z nejkrásnějších pláží na světě.
Pro dobrodružnější povahy jsme připravili desetidenní okruh po poloostrově na motorkách. Během zhruba 1 500 km dlouhého okruhu navštívíte vše, čím se poloostrov a v podstatě celé Mexiko proslavilo. Čekají vás návštěvy koloniálních měst jako Valladolid, Merida nebo nádherné přístavní město Campeche. Poznáte tajuplnou krásu antických mayských měst, mezi něž patří Chitzen Itza, Uxmal nebo Mayapan.
Vykoupete se v průzračných vodách zdejších „cenotes“ a dojedete do nejodlehlejší oblasti poloostrova, města uprostřed pralesa Calakmul. Ochutnáte skvělé speciality a nad chlazenou Margharitou nebo mexickým pivem Corona budete rozjímat o zdejším jednoduchém a příjemném
životě. Před návratem na Riviéra Maya se ještě vykoupete v křišťálově modré laguně, Cenota Azul, která je největší a nejznámější cenotou na poloostrově.

V první fázi zjišťujeme předběžný zájem o 10-12-ti denní cestu naplánovanou na listopad pro nejvýše 12 jezdců. All inclusive: vše zajištěno, od motorek, přes pojištění, ubytování a stravu na trase, doprovodné vozidlo, až po závěrečný odpočinek na pláži.

Tak co říkáte, jeli byste? Podrobnosti o plánované trase, itinerář a vše, co by vás mohlo zajímat, mailem

Fotogalerie

Napište nám

Využijte náš formulář a zašlete nám dotaz, zprávu, požadavek na informaci o motocyklech.

Kontakt

Motocentrum EuroCycles spol. s r.o.

\"\"